banner32

banner38

16 Eylül 2019 Pazartesi

ALTIN YATIRIMCISI BU HABERE DİKKAT!

Analistler, Eylül ayının altın için yükseliş açısından kritik bir ay olduğuna işaret etti.

23 Ağustos 2013 Cuma 15:58
ALTIN YATIRIMCISI BU HABERE DİKKAT!
 
 
Riskten kaçmak isteyen yatırımcıların gelişen ülke para birimleri ve borsalarından çıkmasının ardından altın yeniden yükselmeye başladı. Altın fiyatları Nisan başından bu yana sert düşüşün ardından yeniden kritik 1400 dolar sınırına yaklaştı.
 
Altının yükselmesinde ABD Merkez Bankası'nın tahvil satın alma programını sonlandıracağından endişe eden yatırımcıların riskten kaçması en büyük etken.
 
Bunun dışında ABD ekonomisinde işlerin iyiye gitmesi de paranın dünyanın en büyük ekonomisine yeniden yönelmesine neden oluyor.
 
ALTIN İÇİN EYLÜL KRİTİK BİR AY OLACAK
 
Analistler, Eylül ayının altın için yükseliş açısından kritik bir ay olduğuna işaret etti.
 
CNBC'ye konuşan finansal danışmanlık şirketi Compass Global Markets'ın CEO'su Andrew Su, "Eğer, Fed geri çekilmeye Eylül'de başlarsa, piyasalarda söylenti al, gerçek sat daha fazla gerçekleşir. Bütün piyasa Eylül'de geri çekilme başlayacağına inanıyor. Bu süreçte altın fiyatlarının güçlü bir şekilde yükseldiğini görececeğiz. Yükselişin birkaç ay boyunca devam etmesi bekleniyor" dedi. Su, altının ons fiyatının gelecek haftaya kadar 1400 dolar sınırını aşacağına inandığını da ifade etti.
 
Altının onsu Temmuz'dan bu yana yüzde 11,5 değerlendi ve yılın ilk yarısındaki değer kaybının büyük kısmını karşıladı.
 
EMTİA TEK GÜVENİLİR YATIRIM ARACI OLARAK GÖRÜLÜYOR
 
Fed'in Temmuz ayı tutanakları, yetkililerin tahvil satın alma programını sonlandırmak için net bir tarih belirleyemediğini gösterdi.
 
Finansal danışmanlık şirketi IG Markets'ın piyasa stratejisti Kelly Teoh, altındaki yükselişin devam etmesi için nedenlerin olduğunu söyledi.
 
Teoh, "Farklı varlık gruplarına bakıldığında, ABD borsalarının tüm zamanların zirvesinde olduğunu, Asya'da Japonya haricinde borsaların düşük seyrettiğini görüyoruz. Bu bağlamda emtia yatırımcıların yöneldiği ve geri kazanç elde edeceğine inandığı tek varlık sınıfı olarak görülüyor" dedi.
 
ALTIN GELECEK YIL 1700 DOLARI GÖREBİLİR
 
İngiliz banka Barclays'ın Başteknik Stratejisti Dhiren Sarin, altında güçlü yükselişin yolda olduğunu söyledi.
 
Bankanın raporunda yorum yapan Sarin, "Orta ve uzun vadede altında alım olacağına inanıyoruz" ifadesini kullandı.
 
Sarin, Eylül ayının altında en büyük alımların gerçekleşeceği ay olarak gördüklerini de sözlerine ekledi ve altının ons fiyatında 2012 yılındaki seviyelerin görülebileceğini belirtti. Sarin, "Altının ons fiyatı gelecek yıl yeniden 1700 dolar seviyesine çıkabilir" dedi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV