banner32

banner38

16 Eylül 2019 Pazartesi

Altında vade uzuyor

Suriye'ye gerçekleştirilecek bir saldırının fiyatları artıracağı tahminleri altında ralli olacağı beklentisini oluşturuyor.

02 Eylül 2013 Pazartesi 15:47
Altında vade uzuyor
 
 
Hedge fonlar ve diğer spekülatörler ABD'nin Suriye'ye bir askeri müdahale düzenleyeceği beklentileriyle beraber altında ralli beklentilerini artırıyorlar.
 
Para yöneticileri altın üzerine net uzun pozisyonlarını yüzde 34 yükselterek 97,902'ye çıkardı ve 22 Ocak'tan bu yana en yüksek sayıya ulaştı. Kısa vadeli kontratların sayısı ise yüzde 37 gerileyerek 32,088 oldu ve 11 ayın en büyük düşüşünü gerçekleştirdi.
 
İki yıl önce rekor kıran altın fiyatları bazı yatırımcıların sarı metale olan güvenini kaybetmesiyle beraber rekor seviyeden yüzde 28 gerilemiş durumda. Fiyatlar Ağustos ayında yüzde 6.3 değer kazanırken, ABD hisseleri son bir yıldan uzun bir sürenin en büyük düşüşünü gerçekleştirdi. Suriye'ye askeri müdahale endişeleri Ortadoğu'daki petrol arzına yönelik sıkıntı oluşacağı beklentilerini de ortaya çıkardı.
Permanent Portfolio Family of Funds Inc. portföy yöneticisi Michael Cuggino, "Yatırımcılar altın hakkında algıları konusunda gözlerini açmaya başladılar. Tekrardan altından yatırım diye bahseden insanlar var. Fiziki talep hiç bir zaman tamamen durmadı" yorumunu yaptı.
 
Altın geçtiğimiz hafta Comex piyasasında yüzde 30 düşerek 30 sent yükseldi ve 1,396.10 dolar oldu. Bloomberg tarafından görüşleri alınan 23 analist fiyatların önümüzdeki hafta yükselmesini bekliyor. Altı analist fiyatların düşeceğini beklerken, 5 analist tarafsız kaldı. Altın vadelileri bugün yüzde 0.3 kayıpla 1,392.60 dolar oldu.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV