banner32

banner38

16 Eylül 2019 Pazartesi

ABank 350 milyon dolar sendikasyon kredisi aldı

ABank, 1 yıl vadeli, 147.5 milyon euro ve 185 milyon dolar olmak üzere toplamda yaklaşık 350 milyon dolara denk gelen sendikasyon kredisi aldı.

26 Haziran 2015 Cuma 15:26
 ABank 350 milyon dolar sendikasyon kredisi aldı


İSTANBUL – 10 ülkeden 25 bankanın katılımıyla sağlanan ve ihracatın finansmanı için kullanılacak kredinin anlaşması, ABank ile katılımcı bankaların yetkilileri arasında imzalandı. ABank, bu kredi ile geçtiğimiz yılın aynı döneminde aldığı sendikasyon kredisini yüzde 110 oranında yenilemiş oldu.
ABank Genel Müdürü Meriç Uluşahin, sendikasyon kredisi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Sendikasyon kredimizi başarıyla tamamlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Küresel piyasalarda yaşanan hareketliliğe rağmen kredinin yüzde 100'ün üzerinde bir oranda yenilenmesi, muhabirlerimizin gerek Bankamıza gerekse Türkiye bankacılık sektörü ve ekonomisine duydukları güvenin göstergesidir. Krediye Körfez bölgesi başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinden gösterilen yüksek ilgi, ana hissedarımız CBQ'nun desteği ve ABank'ın yüksek uluslararası kredibilitesinin bir yansımasıdır" dedi.
Katar'ın en büyük özel bankası Commercial Bank of Qatar'ın iştiraki olan ABank, yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda yer alan 25 bankanın katılımıyla 350 milyon ABD doları sendikasyon kredisi sağladı. 147.5 milyon euro ve 185 milyon dolar tutarındaki kredinin koordinatörlük görevini Wells Fargo Bank, aracılık görevini ise Commerzbank üstlendi.
Kredi 2 ayrı vade dilimi ve 2 ayrı döviz cinsi dilimi olmak üzere 4 dilimden oluştu. Kredinin maliyeti, 367 günlük vade dilimi için Libor/Euribor + yüzde 1.20,  364 günlük vade dilimi için Libor/Euribor+ yüzde 1.10 olarak gerçekleşti. Böylece ABank geçtiğimiz yıl aynı dönemde aldığı sendikasyon kredisini, maliyetini de aşağı çekerek yüzde 100'ün üzerinde yenilemiş oldu.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV