banner32

banner38

21 Eylül 2019 Cumartesi

Dövizzedelerden banka şubelerinde kuşlu eylem

Banka içinde bir süre eylem yapan grup, daha sonra banka görevlileri tarafından yaka paça dışarı çıkarıldı.

05 Mayıs 2015 Salı 16:15
 Dövizzedelerden banka şubelerinde kuşlu eylem

Şişli'de dövizzede olduğunu belirten bir grup, kuşlu eylem yaptı. Grup, yanlarında getirdikleri kuşları girdikleri banka şubesinde serbest bıraktı. Protestocu grup, banka görevlileri tarafından dışarı çıkarıldı. Protestocular arasında bir aylık bebeğiyle İzmir'den gelen bir kadın da vardı.


Şişli Meydanı'nda öğlen saatlerinde toplanan dövizzedeler, çevrede bulunan bir banka şubesine giderek yaşadıkları sorunları "kuşlu" eylemle protesto etti. Grup, yanlarında getirdikleri muhabbet kuşlarını girdikleri banka şubesinin içinde serbest bırakarak, "Bu kuşlar kadar özgür kalmak istiyoruz" dedi. Protesto sırasında banka görevlileri ve vatandaşlar arasında gerginlik yaşandı. Bir süre banka içinde protestolarını sürdüren grup, banka görevlileri tarafından yaka paça dışarı çıkarıldı.
Banka önünde grup adına açıklama yapan Nurgül Cerrahoğlu, “Biz muhtelif bankalardan Japon Yeni ve İsviçre Frangıyla döviz kullanan dövizzedeleriz. Yıllardır bize yaptığınız zulme son verin. Bir kısmımızın sorunu çözüldü diğer dövizzedelerin de sorunlarının çözülmesini istiyoruz. Hükümetin ve BDDK'nın bu sorunu çözmesini istiyoruz. Biz borcumuzun arkasındayız sadece ödeyebileceğimiz şekilde yapılandırma istiyoruz" dedi.
Münevver Alangün ise Zeynep Alya isimli 1 aylık bebeğiyle sorununu dile getirmek için İzmir'den İstanbul'a geldiğini belirtti. Alangün, "Kocamın aldığı 2 bin lira maaştan ayda 3 yüz lira para kalıyor elimizde" dedi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV