banner32

banner38

16 Eylül 2019 Pazartesi

Yemen operasyonu petrolü arttırdı

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, petrol fiyatlarındaki artışa ilişkin, “Yemen’in dünya petrol üretimindeki payı binde 2 civarında.

30 Mart 2015 Pazartesi 14:56
Yemen operasyonu petrolü arttırdı
Bu da çok ciddi bir miktar değil ama dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan’ın geçiş yolu üzerinde olması, hatta Basra’da batıya giden bütün petrol ihracıyla alakalı konuların her birisinin geçiş yolunda olması, dünya ham petrol fiyatlarını yüzde 5’ler civarında tetikledi” dedi.

Yıldız, Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü yeni hizmet binası açılış töreni öncesinde, gazetecilerin Yemen’deki olaylarla ilgili sorusu üzerine, enerji sektörünün siyasi istikrarsızlıkları hiç sevmediğini belirtti. “Yemen’in dünya petrol üretimindeki payı binde 2 civarında. Bu da çok ciddi bir miktar değil” diyen Yıldız, şöyle devam etti: “Ama dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan’ın geçiş yolu üzerinde olması, hatta Basra’da batıya giden bütün petrol ihracıyla alakalı konuların her birisinin geçiş yolunda olması dünya ham petrol fiyatlarını yüzde 5’ler civarında tetikledi. Her zaman söylüyoruz, ‘bu yalnızca teknik konu olmaktan çıkar, yalnızca petrol arzı ve talebi olmaktan çıkar istikrarsızlığın getireceği kalemler olarak ortaya çıkar’ demiştik. Yemen’de de öyle oldu.”

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV