banner32

banner38

16 Eylül 2019 Pazartesi

Yunanistan Maliye Bakanı Varoufakis istifa etti

Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varoufakis istifa edeceğini açıkladı. Varoufakis, "Referandum sonuçlarının ardından yapılacak toplantılarda yer almayacağım, bugün itibariyle görevimden istifa ediyorum" dedi.

06 Temmuz 2015 Pazartesi 14:45
 Yunanistan Maliye Bakanı Varoufakis istifa etti


Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varoufakis istifa edeceğini açıkladı. Bakan Twitter adresinden açıklama yaptı ve "Minister No more!" diyerek "Artık bakan değilim" dedi. Varoufakis, "Referandum sonuçlarının ardından yapılacak toplantılarda yer almayacağım, bugün itibariyle görevimden istifa ediyorum" diye devam etti.

Varoufakis, Yunananistan'da dün yapılan ve Avrupa Birliği, Avrupa merkez bankası ve Uluslararası Para Fonu'ndan oluşan Troyka'nın paketine güçlü bir "hayır" oyunun çıktığı referandum sonrası yaptığı açıklamada da, "Bizim HAYIR'ımız, demokratik ve rasyonel bir Avrupa'ye EVET demektir" dedi.
YERİNE ÇAKALOTOS MU GELİYOR?
Alman gazetesi Bild, istifa eden Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis’in yerine Öklid Çakalotos’un getirileceğini öne sürdü. İlk ismi ünlü matematikçi Öklid’le aynı olan Yunan siyasetçinin soyadı ise çakal anlamına geliyor. Halen uluslararası ekonomik ilişkilerden sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı olan Çakalotos’un, Başbakan Aleksis Çipras tarafından yeni maliye bakanı olarak atanacağı iddia edildi. Yunanistan Maliye Bakanı Varufakis, referandumdan 'hayır' çıkmasının ardından istifa ettiğini duyurmuştu. Hükümet sözcüsü Gabriel Sakellaridis, Varufakis'in yerine geçecek ismin, önümüzdeki saatlerde siyasi parti liderleriyle yapılacak toplantının ardından açıklanacağını söyledi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV