banner32

banner38

24 Ağustos 2019 Cumartesi

Avrupa'da 2 milyon istihdam sağlıyor

Türkiye'de 3. havalimanına itirazlar tam gaz sürerken AB'de havacılık sektörü doğrudan 2 milyon kişiye istihdam sağlıyor

01 Ekim 2015 Perşembe 16:51
Avrupa'da 2 milyon istihdam sağlıyor
Avrupa Komisyonu'nun Ulaştırmadan Sorumlu Üyesi Violeta Bulc, Avrupa'nın sürdürülebilir bir havacılık sektörü için ortak strateji belirlemesi gerektiğini belirterek, "AB'de havacılık sektörü doğrudan 2 milyon kişiye istihdam sağlıyor" dedi.

Bulc, Brüksel'de havacılık sektöründe güvenlik konulu konferansta, havacılık sektörünün ortak hedeflerinin uçak kazalarının engellenmesi, yolcu ve uçuş ekiplerinin güvenliği ve uçakların güvenli bir ulaşım şekli olduğu konusunda kamunun bilgilendirilmesi olduğunu söyledi.

Havacılık sektörünün büyüme ve istihdama önemli katkıları olduğuna dikkati çeken Bulc, Avrupa Birliği'nde (AB) havacılık sektörünün doğrudan 2 milyon kişiye istihdam sağladığını vurguladı.

Bulc, Avrupa'da günlük 27 bin uçuş gerçekleştiğini, bu rakamın tüm dünyadaki uçuşların yüzde 26'sı olduğunu ifade etti.

Havacılık alanında Avrupa'nın tarihsel olarak öncü bir rol oynadığını dile getiren Bulc, "Avrupa'da havacılık politikalarının liberalleşmesi, son 20 yılda bu sektöre çok katkı sağladı. Uygun fiyatlı havacılık şirketleri sektörde liberalleşme olmasaydı ortaya çıkamazdı. Bu nedenle bugün çok sayıda yolcu uçarak seyahat edebiliyor" değerlendirmesinde bulundu.

Bulc, Avrupa'nın sürdürülebilir bir havacılık sektörü için ortak strateji belirlemesi gerektiğine işaret ederek, "Komisyon yıl sonuna kadar yeni havacılık stratejisini hayata geçirmeyi planlıyor. Bu yeni havacılık stratejisinde güvenlik en önemli unsur olmaya devam edecek" diye konuştu. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV