banner32

banner38

23 Temmuz 2019 Salı

Çin, krizi yabancıya konut satarak çözecek

Çin, yaşadığı ekonomik krizi çözebilmek adına yabancılara konut satışında çere buldu. Çin Ticaret Bakanlığı, satış için sağlanması gereken yasalardaki sert koşulları yumuşatarak daha çok yabancıyı konut almaya teşvik edecek.

28 Ağustos 2015 Cuma 16:38
Çin, krizi yabancıya konut satarak çözecek


Çin Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda, yabancı kurumsal yatırımcıların işlerini kolaylaştıracak haberlere yer verdi. Yatırımcılar artık konut yatırımlarını finanse etmek ya da döviz işlemleri için kayıt parası ödemek zorunda kalmayacak. Yabancı bireyler ve şirketler yerel konut alım sınırlarının olduğu yerlerde yasalara sadık kalmak koşuluyla konut alımı yapabilecek.
SADECE BİR KONUT ALINABİLİYORDU
Çin Ticaret Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden yaptığı 19 Ağustos tarihli açıklamasında, yabancıların konut sektöründe özgürce yatırım yapabilmesinin; ihracat, üretim ve yerel yatırımlardaki düşüşten dolayı zorluklar yaşayan Çin ekonomisinin önemli bir sektörüne büyüme için destek sağlıyor.
Öte yandan yetkililerin bu ay yuanda gerçekleştirdikleri yüzde 2’lik devalüasyon yatırımcıları şaşırtırken, yetkililer bunun ihracatçılara yardım etmek için olduğu iddialarını reddediyor. Çin’de konut sektörü ekonominin yüzde 15’ini oluşturuyor.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV