banner32

banner38

21 Eylül 2019 Cumartesi

Total'i O Türk Şirketi Aldı!

Total Türkiye'deki akaryakıt istasyonları ve ticari satış varlıklarını Demirören Grubu'na 325 milyon Euro'ya sattı.

02 Eylül 2015 Çarşamba 15:38
 Total'i O Türk Şirketi Aldı!

Fransız akaryakıt dağıtım şirketi Total, Türkiye 'deki servis istasyon ağı, ticari satış, tedarik ve lojistik varlıklarını 325 milyon euro bedelle satmak için Demirören ile anlaşma imzaladı. Total İcra Komitesi Üyesi ve Pazarlama Hizmetleri Başkanı Philippe Boisseau, Türkiye'deki pozisyonları ile ilgili olarak yaptıkları inceleme sonucunda, istedikleri kârlılık düzeyine ulaşmak için yeterince büyük bir perakende pazar payını almanın zor olacağının anlaşıldığını söyledi.
 Şirket açıklamasına göre, Total bu satışla Türkiye'deki petrol ürünleri pazarlama faaliyetlerini tamamen sonlandırmayacak. Buna göre şirket, madeni yağ pazarlama faaliyetleriyle kokusuz LPG satışlarını ayrı bir zincir üzerdinden sürdürecek. Bu amaçla, şirketin söz konusu faaliyetleri, ayrı bir şirkete devredilecek.
Nisan ayında Fransız petrol şirketi Total’in akaryakıt istasyonlarının satışı için Societe Generale’e yetki verdiği açıklanmıştı. Total yüzde 5 pazar payı ile Shell-Turcas ve BP gibi oyuncuların ardından altıncı sırada yer alıyor.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV