banner32

banner38

16 Eylül 2019 Pazartesi

Mustafa Bılıkçı Ankara'dan Milletvekili Aday Adayı oldu

AK Parti Ankara 1. Bölgeden Milletvekili Aday Adayı olan Mustafa Bılıkçı, AK Parti döneminde devletle milletin barıştığını ve milletin devletin sahibi olduğunu belirtti.

10 Mart 2015 Salı 17:27
Mustafa Bılıkçı Ankara'dan Milletvekili Aday Adayı oldu


Ulusal Kırmızı Et Konseyi Başkanı, Etbir Yönetim Kurulu Başkanı ve Sultan Et Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa Bılıkçı "10 Ağustos 2014’te temeli atılan yeni Türkiye'nin, ihyası ve inşasına katkıda bulunmak için, 7 Haziran seçimlerinde sandıkları patlatmak için, 400 milletvekili ile iktidara gelmek için, Ankara’mıza hak ettiği hizmetleri sunmak için, sizlere hizmetkar olmak için, Buradayım ve milletin vekilliğine adayım” dedi.

Temayül yoklaması öncesi halkın görüşünü almak ve kendini anlatmak için alanlara çıktığını söyleyen Bılıkçı, "Çok kısa süre zarfında milletimizin ak yüzleri ve ak yürekleri olarak sizleri tanıdım.Ve Allah’a hamd olsun Ankara 1.Bölge’de temayül yoklamasında bana desteklerinizi bildirdiniz. Allah hepinizden razı olsun. Delegemiz sözünü söyledi, şimdi Genel Merkezimizin yetkili kurullarının kararını bekleyeceğiz. Kararlar, sıralamalar nasıl olursa olsun buna saygılı olacağız ve davamızın bir neferi olarak 7 Haziran seçimlerine adeta bir kurtuluş mücadelesi olarak görüp hazırlanacağız" şeklinde konuştu.

Mustafa Bılıkçı "Bu seçim Ankara’mıza, Türkiye’mize ve milletimize hayırlı olsun. Son 13 yıldır AK Parti, Türkiye’de önemli hizmetlere imza atmıştır. AK Parti 14 yıllık bir siyasi parti olsa da, aslında asırlar öncesinden başlamış kutlu bir yürüyüşün, kutlu bir davanın mirasını taşıyan bir partidir. Bu dava 2001 yılında, ihtiyaca binaen bu milletin sinesinden AK Parti olarak doğdu" dedi.

AK Parti'nin kökünün mazide, kolları ve dallarının geleceğe uzanan bir hareket olduğunu söyleyen Bılıkçı, "Bu dava, 1071’de Malazgirt ovasında, Sultan Alparslan ile temsil edildi. Bu dava, Çaldıran’da Yavuz Selim ile devam etti. Bu dava, İstanbul’un fethinde Fatih olarak zuhur etti. Bu dava, ‘Yeter söz milletindir.’ diyen rahmetli Menderes ile 1950 yılında, iktidar oldu. Bu dava, 80’li yıllarda rahmetli Özal ile devam etti. Bu dava, rahmetli Erbakan’ın rahle-i tedrisinden geçerek bugünlere geldi. Bu dava, ‘Yeter, söz de, karar da milletindir.’ diyen liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile ete ve kemiğe büründü. 2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi olarak ortaya çıktı. 13 yıllık iktidarı zamanında, Cumhuriyet tarihinde yapılmayan hizmetler yapıldı" şeklinde konuştu.

AK Parti’nin iktidara gelmesiyle, Türkiye'nin yeniden küllerinden doğduğunu belirtten Mustafa Bılıkçı "IMF kapısında dilenen Türkiye, IMF’ye borç verir hale geldi. Fabrikalar tek tek açıldı. İhracat patlaması oldu. Kişi başına düşen Milli gelir 3500 dolardan 11.000 dolara çıktı. Milli gelir 230 milyar dolardan 830 milyar dolara çıktı. Sağlık sektöründe Türkiye çağ atladı. Hastane kuyrukları bitti. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan derslik sayısından fazla AK Parti döneminde derslik yapıldı. Her ile bir üniversite açıldı. Ekonomiden sağlığa, sağlıktan ulaşıma, Türkiye çağ atladı" diye konuştu.

Mustafa bılıkçı konuşmasına şöyle devam etti:

"AK Parti bir taraftan bunları yaparken, diğer taraftan da eski Türkiye’nin alışkanlıklarıyla mücadele ediyordu. Yasaklarla, yoksullukla, yolsuzluklarla uğraşıyordu. Eski Türkiye kalıntıları boş durmuyor. AK Parti’ye kirli tezgahlar kuruyorlardı. 2007 yılında 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün seçimi esnasında 367 garabeti çıkartıldı. AK Parti tam bu badireyi atlattım derken bu defa 2008 yılında partiye kapatma davası açıldı. Hamdolsun ki, milletimizin sağduyusu, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın feraset ve üstün gayretleriyle bütün bu tuzaklar tek tek bozuldu. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemiz dünyanın 17 büyük ekonomisi içine girmiş, bölgede ve dünyada yükselen bir yıldız konumuna gelmişti."

Devletle millet barıştı, millet devletin sahibi oldu

"Yapılan halk oylamasıyla millet ilk defa 2014 yılında Cumhurbaşkanını seçecekti.
Tam 2014 yerel seçimlerine girerken, bu sefer 17-25 Aralık paralel darbesiyle karşı karşıya kaldık. Hamdolsun, bu darbe girişimi de, milletimizin engin sağduyusuyla, bertaraf edildi. 10 Ağustos 2014 tarihinde yeni Türkiye yolunda çok önemli bir adım atıldı. Cumhurbaşkanını seçti. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan halk tarafından seçilen, yeni Türkiye’nin ilk cumhurbaşkanı oldu.

Bunun üzerine kuruluşundan beri partinin her aşamasında emeği olan bilge adam, gönül insanı Sayın Ahmet Davutoğlu partimizin yeni başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanı oldu. Yeni Türkiye, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun en önemli projesidir. Yeni Türkiye, baştan aşağı bir medeniyetin yeniden ihyası ve inşasıdır. Yeni Türkiye, dünyada ve bölgede, bütün mazlumların ve mağdurların umududur.

Dünyadaki mağdur ve mazlumların gözü hep Türkiye’dedir. Yeni Türkiye, dünya mağdur ve mazlumlarının en gür sesidir. Kendi ülkelerinde idarecileri tarafından bombalara maruz kalan insanların sığındığı yegane ülke, Türkiye’dir. TÜRKİYE nasıl bölgenin ve dünyanın umuduysa, AK Parti de Türkiye’nin umududur. Türkiye’nin geleceğidir. AK Parti, Türkiye’nin bütün renklerini, bütün desenlerini ve bütün unsurlarını içinde barındıran tek partidir. AK Parti Türkiye’nin dört bir yanında ay yıldızlı al bayrağı dalgalandıran tek partidir."

42 yıldır Ankara’ya ve millete hizmet veren bir ailenin ferdi ve büyük bir firmanın yöneticisi olduğunu dile getiren Bılıkçı, "Kazandığımız bilgi ve birikimlerimizi şayet bize vazife tevdi edilirse bundan sonra mecliste de aktarmaya devam edeceğim. Bu adaylık benim için, Ankara’mız için, ülkemiz için, hayırlı olsun. Desteğiniz ve varlığınız varlığımıza güç kattı. Hepinize çok teşekkür ederim. Her zaman sizlerle olacağım. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV