banner32

banner38

21 Eylül 2019 Cumartesi

45 yaşını geçenlerin % 55'i maaşından memnun değil

Ticket Restaurant markasının kurucusu Edenred'in İPSOS'la gerçekleştirdiği 14 ülkeyi kapsayan araştırma sonuçlarına göre Avrupalı çalışanların % 60'ı ülkesinin geleceğinden endişeli, Türkiye'li çalışanların en büyük kaygısı ise maaşı. Edenred'in İPSOS'la yaptığı araştırmaya göre Türkiye, maaşından memnun olmayanların en yüksek olduğu 3 ülkeden biri.

05 Ağustos 2015 Çarşamba 15:02
 45 yaşını geçenlerin % 55'i maaşından memnun değilTicket Restaurant markasının kurucusu Edenred’in İPSOS’la gerçekleştirdiği 14 ülkeyi kapsayan araştırma sonuçlarına göre Avrupalı çalışanların % 60’ı ülkesinin geleceğinden endişeli, Türkiye ’li çalışanların en büyük kaygısı ise maaşı. ‘ Avrupa ’da çalışanların memnuniyeti ve motivasyonu’ konulu araştırma, 14 Avrupa ülkesinde, toplamda 13.600 çalışanla (Türkiye’de 800) gerçekleştirildi.
Araştırmaya göre Türkiye’li çalışanlardan satın alma güçlerinden memnun olanların oranı yüzde 39. Bu konuda memnuniyetsizliği en fazla olanlar yüzde 68’le 45 yaş ve üstü çalışanlar. Bu grubu yüzde 64’le özel sektör çalışanları takip ediyor. Araştırmaya göre 45 yaş üstü Türk çalışanlar sabit ücretinden memnun olmayanlar arasında da ilk sırada.
Araştırmanın yeni yayınlanan sonuçları, Avrupalı çalışanların yüzde 40’ının maaş seviyesi/ satın alma gücü konusunda endişeli olduğunu gösteriyor. Bu yüzde 40’ın içinde kaygısı en fazla olanlarsa; Türkiye, Fransa ve Polonya. Türkiye’li çalışanların, iki belirgin beklentisi, öğle yemeğinin işveren tarafından verilmesi ve sağlık sigortası. Beklenti yemek ve sağlık sigortası. (Habertürk)
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV