banner32

banner38

21 Eylül 2019 Cumartesi

Garanti Bankası Genel Müdürü değişti!

Ergun Özen, 15 yıldır sürdürdüğü Garanti Bankası Genel Müdürlüğü görevinden 2 Eylül tarihi itibarıyla ayrılıyor.

27 Temmuz 2015 Pazartesi 15:33
Garanti Bankası Genel Müdürü değişti!


Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen 15 yıldır sürdürdüğü görevinden 2 Eylül tarihi itibarıyla ayrılıyor.
Garanti Bankası'ndan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, "Genel Müdür Ergun Özen'in 2 Eylül 2015 tarihi itibari ile istifası ile boşalacak olan Genel Müdürlük pozisyonuna gerekli yasal başvuru ve izinlerin alınmasını takiben Ali Fuat Erbil'in atanmasına karar verilmiştir" denildi.
Açıklamada, daha önce Angel Cano Fernandez ve Manuel Castro Aladro'nun istifası ile boşalan yönetim kurulu üyeliklerine de Maria Isabel Goiri Lartitegui ve Javier Bernal Dionis'in atanmasına da karar verildiği belirtildi.
Garanti Bankası'nın çıkarılmış sermayesinin yüzde 14.89 hissesinin BBVA tarafından Doğuş Grubundan satın alınması konusunda taraflar arasında imzalanan anlaşma hükümlerine uygun olarak devir işlemlerinin tamamlandığıne da işaret edilen açıklamada şöyle denildi:
"Devir sonrasında BBVA'nın Garanti Bankasındaki hissedarlık oranı yüzde 39.9'a ulaşmıştır.  Doğuş Grubunun toplamda Garanti Bankası'ndaki hissedarlık oranı yüzde 10'a inmiştir. Hisse başına BBVA devir sırasında 8,765 lira satın alma bedeli ödemiş bulunmaktadır.  Buna ek olarak Nisan 2015'de Garanti Bankası tarafından dağıtılan temettüden Doğuş Grubuna hisse başına ödenen 0.135 lira da dikkate alındığında 19 Kasım 2014'te yapılan açıklamada belirtildiği gibi hisse başına toplam 8.90 liralık bir bedel ödenmiş bulunmaktadır."
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV