banner32

banner38

16 Eylül 2019 Pazartesi

CEPIS’e Türk aday!

Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi'nin (CEPIS), Kasım ayında yapılacak genel kurulunda Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Erkul, başkan yardımcılığına aday gösterildi.

24 Kasım 2014 Pazartesi 10:32
CEPIS’e Türk aday!
 
TBD'den yapılan açıklamaya göre, 33 Avrupa ülkesi ve 350 binin üzerinde bilişim teknoloji uzmanının üyesi olduğu CEPIS'ın Cenevre'de gerçekleştirilen Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi (Council of European Professional Informatics Societies-CEPIS) Bahar Toplantısı'na, Avrupa'nın 30 farklı ülkesinden bilişim teknolojileri sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri katıldı. 

Bilişim teknolojileri alanındaki mesleki gelişmeler ve Avrupa'daki bilişim topluluğunun etkinliğine yardımcı olacak stratejileri 
belirlemek üzere gerçekleştirilen "50. CEPIS Konseyi"nin gündemini, "Siber Güvenlik", "Çevreci Bilişim", "Dijital Avrupa", "Eğitim ve Bilişim" ile "Kadın için Bilişim" konuları oluşturdu. 

Avrupa bilişim politikalarına yön veren CEPIS'te, Türkiye'yi TBD Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Erkul temsil etti. 

Toplantıda "TBD ve Kamu Politikalarına Etkisi ve Katkısı" başlıklı bir sunum yapan ve 4 yıldır CEPIS'te Türkiye'yi temsil eden Erkul, Konseyin Kasım 2014'te Brüksel'de yapılacak genel kurulunda CEPIS Başkan Yardımcılığına aday gösterildi.


Erdem Erkul kimdir?

1980 yılında Ankara’da doğdu. İşletme, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanlarında Lisans ve Lisans sonrası eğitimlerini tamamladı. Harvard Universitesi’nde Ekonomik Kalkınma icin İnovasyon Programına ve E-devlet Merkezinde calışmalara katıldı. Girişimci olan Erkul, Dünya’nın önemli Uluslararası e-devlet portallarından birisi olan digital-government.net ‘in de kurucusu ve editörü. Sivil toplum çalışmalarına onem veren ve aktif katılan Erkul, Türkiye Bilişim Derneği Başkan Yardımcısı olmasının yanında, ülkemizde gençlere , engellilere ve yaşlılara yönelik bir çok sosyal projeye imza attı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV