banner32

banner38

16 Eylül 2019 Pazartesi

Erdem Erkul CEPIS Genel Başkan Yardımcısı oldu

CEPIS'ın, bugün Brüksel’de yapılan genel kurulunda Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Erkul, başkan yardımcısı olarak seçildi.

27 Kasım 2014 Perşembe 14:35
Erdem Erkul CEPIS Genel Başkan Yardımcısı oldu
 Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi (CEPIS) üyeleri Brüksel’de düzenlenen genel kurulda Genel Başkan yardımcısını seçti.  Oyların çoğunluğunu alan Türk bilişimci Erdem Erkul, CEPIS Genel Başkan Yardımcısı olarak seçildi.   Zorlu rakiplerini geride bırakarak CEPIS Başkan Yardımcısı seçilen Erkul'u Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da twitter hesabından tebrik etti. Çavuşoğlu şu mesajı paylaştı: 'Avrupa Bilişim Dernekleri Konseyi Başkan Yardımcılığına seçilen Erdem Erkul kardeşimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum'


33 Avrupa ülkesi ve 350 binin üzerinde bilişim teknoloji uzmanının üyesi olduğu CEPIS, Avrupa bilişim politikalarına yön veriyor.

4 yıldır CEPIS'te Türkiye'yi temsil eden Erkul, Microsoft ve samsung'da yaptığı başarılı çalışmalarla da biliniyor. Erdem Erkul, dünyanın sayılı üniversitelerinden Harvard’ında bir ara gözdesi olmuş, üniversiteye iki defa davet edilmişti.

Erdem Erkul kimdir?

1980 yılında Ankara’da doğdu. İşletme, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanlarında Lisans ve Lisans sonrası eğitimlerini tamamladı. Harvard Universitesi’nde Ekonomik Kalkınma icin İnovasyon Programına ve E-devlet Merkezinde calışmalara katıldı. Girişimci olan Erkul, Dünya’nın önemli Uluslararası e-devlet portallarından birisi olan digital-government.net ‘in de kurucusu ve editörü. Sivil toplum çalışmalarına onem veren ve aktif katılan Erkul, Türkiye Bilişim Derneği Başkan Yardımcısı olmasının yanında, ülkemizde gençlere , engellilere ve yaşlılara yönelik bir çok sosyal projeye imza attı.    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
banner35
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV